У 2023 році ransomware (програми-здирники) залишаться серйозною загрозою для великого бізнесу, оскільки модель Malware-as-a-Service (MaaS) продовжує набирати обертів. На цьому наголосили команди DFI (Digital Footprint Intelligence) та DFIR (Digital Forensics and Incident Response) у рамках щорічного Security Bulletin.

Модель MaaS знижує поріг входу в ряди кіберзловмисників: тепер будь-хто може організувати кібератаку «під ключ», наприклад, з використанням шифрувальника або інфостилера. Це не буде коштувати дорого, тому в 2023 році злочинці продовжать оптимізувати свої трудовитрати і масштабувати діяльність. Для прикладу, шифрувальник LockBit просуває свій сервіс як виробник програмного забезпечення, більше того, нещодавно зловмисники навіть представили власну програму bug bounty.

Водночас кількість відомих та поширених сімейств шифрувальників буде зменшуватися, а атаки стануть більш стандартнами та однотипними. З одного боку, це спростить життя експертам з кібербезпеки в компаніях. З іншого боку, інструментарій атакуючих ускладнюватиметься, і тому тільки автоматизованих рішень стане недостатньо для побудови повноцінного захисту.