За сприяння команди Мінцифри в Україні зараз працюють близько 30 тисяч Старлінків. Частину з них передали на забезпечення Wi-Fі потягів Інтерсіті. Укрзалізниця вже поступово впроваджує технології. 

«Команда Мінцифри активно впроваджує прогресивні ідеї і шукає нестандартні рішення для застосування Старлінків. Разом з Укрзалізницею переконалися, що термінали ефективно працюють і під час руху. Мінцифра вже передала на потреби Укрзалізниці 450 Старлінків. На початку лютого доставимо ще одну партію, щоб українці могли користуватися Wi-Fі під час поїздок. Це вкотре доводить, що Україна – найкраще місце для прогресивних технологічних рішень», – зауважив Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації.

Як зазначив Олександр Камишін, до кінця року всі швидкісні поїзди Інтерсіті+ підключать до інтернету через Старлінк. Це дасть змогу українцям переглядати фільми, надсилати повідомлення чи працювати під час поїздок. 

«Укрзалізниця прагне покращувати сервіс для пасажирів навіть під час повномасштабного вторгнення. Протестували разом з командою Мінцифри інтернет через Старлінк в швидкісному поїзді Інтерсіті+, результати — позитивні: середня швидкість інтернету на порт становить 65,7 мбіт/с, а безперебійний доступ в інтернет вдалось забезпечити на 96,7% маршруту. Далі ми плануємо розпочати процес встановлення обладнання – орієнтуємось на те, щоб до кінця року інтернет через Старлінк став доступним для пасажирів всіх поїздів Інтерсіті+», – зазначив голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін.

Нагадаємо, під час повномасштабної війни Україна стала однією з країн з найбільшою кількістю Старлінків. Термінали дають змогу критичній інфраструктурі продовжувати працювати навіть в надскладних умовах, а нашим військовим — отримувати конкурентну перевагу над ворогом.