Відомі аналітики, зокрема експерт Мін-Чі Ко з TF Securities, повідомляють, що до кінця цього року на фабриках Foxconn зможуть виробить на 10 млн iPhone Pro/Max менше, ніж це було заплановано. Таким чином реальна кількість виготовлених смартфонів складе 70-75 млн. шт. замість попередньої оцінки в 80-85 млн.

Про значні проблеми з виробництвом iPhone експерти говорили вже давно. Так, ще місяць тому в TrendForce передбачили дефіцит смартфонів Apple на рівні 2-3 млн. одиниць. Аналитики пояснють це жорсткими локдаунами в китайських містах, де розташовані складальні підприємства Foxconn.

Але далі до холодів і можливого посилення карантинних обмежень ще й додався страйк на фабриці Foxconn. Як повідомляє Reuters, на фабрики Foxconn найняли додатковий персонал, якому пооіцяли заробітню платню в 1,5 рази більше, ніж старим робітникам. В результаті на підприємстві почалися заворушення. Тайванська компанія заявила, що то була прикра помилка і насправді нові робітники будуть отримувати середню зарплату, не більшу, ніж у іншого персоналу. Але тут настала черга хвилюватися новачкам, які розрахували на дещо більшй рівень доходу. Це призвело до нової хвилі протестів, яка знову загальмувала конвеєри.

Отже, не відвантажені в цьму році смартфони можуть виробити в наступному. Але виникає питання, чи утримається попит на iPhone в першому кварталі 2023 року. Адже економічна ситуація є доволі важкою і люди, які хотіли купити собі чи рідним подарунок напередодні різдвяних свят, навряд чи будуть готові платити за дорогий, але не надто необхідний телефон в наступному році.