Аналітики з Dell'Oro Group зафіксували у 3-му кварталі 2022 року різкий підйом обсягу продажів комутаторів для ЦОД. В штучному вираженні зростання склало 20% в кількості самих пристроїв та 10% по числу поставлених портів порівняно з аналогічним періодом 2021 р.

Загалом у 3-му кварталі було поставлено майже 2 млн. портів 200GbE та 400GbE, серед них частка комутаторів для дата-центрів склала понад 10%. 

Таким чином, попит на комутатори для ЦОД в минулому кварталі виявилися рекордним. Втім, не менш високий попит на такі пристрої був сумарно за три квартали цього року.

В Dell'Oro це пояснюють поліпшенням ситуації з постачанням компонентів. Драйверами зростання в наступному році буде посилення попиту серед провайдерів хмарних сервісів (гіперскейлерів), виконання замовлень на постачання обладнання, що було зроблене в грудні поточного року, та активне впровадження технологій 200- та 400-гігабітного Ethernet.

Найбільше зростання продемонстрували компанії Arista, Huawei та Juniper. Так, Arista збільшила постачання на 57,2%, а частку ринку розширила на 6%. Також доволі непогану динаміку показали продажі комутаторів для ЦОД, що постачаються як white box, тобто без будь-якої торгової марки. Основним замовником тут були гіперскейлери, також зріс попит серед телеком-операторів та великих корпорацій.

В Північній Америці та Південно-Східній Азії (разом з Китаєм) зростання обсягів продажів було доволі велике, водночас регіон EMEA показав негативну динаміку через несприятливу макроекономічну ситуацію.