Компанія Rakuten Viber провела опитування щодо підготовки українців до наступного можливого блекауту. За два дні в опитуванні на офіційному каналі Viber взяли участь близько 60 тисяч користувачів з України.

Згідно з опитуванням, переважна більшість респондентів (71%) вірять в ППО та не думають про блекаут. 19% — заряджають павербанки, щоби мати змогу активно читати новини з мобільного.

Інші відповіді розподілились таким чином:

  • Планують менше користуватись телефоном, щоб в критичний момент дізнаватись новини від близьких і бути на зв’язку — 4%. 

  • Підписуються на офіційні канали, щоб оперативно отримувати інформацію та менше витрачати заряд – 2%.

  • Купують та налаштовують радіо – 2%. 

  • Об’єднуються та домовляються про місце зустрічі з рідними/сусідами – 1%.

  • Завантажують на телефон або виписують на папір всі контакти та адреси пунктів незламності – 1%.

За результатами іншого опитування про канали отримання новин у месенджері, яке проводив Rakuten Viber наприкінці листопада, 50% українців отримують новини з офіційних каналів держустанов. Новинним паблікам віддають перевагу 25% респондентів. 12% сказали, що читають лише канали офіційних ЗМІ. 10% довіряють чатам:  6% дізнаються про новини з чатів з близькими, 4% – з групових чатів. 3% читають канали експертів та інфлюенсерів. У цьому опитуванні взяло участь 70 тисяч користувачів Viber в Україні. 

Нагадаємо, що Viber встановлений на 98% смартфонів в Україні. Месенджер гарантує своїм користувачам свободу та безпеку спілкування за допомогою наскрізного шифрування у чатах за замовчуванням.