Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) повідомив, що 24-26 листопада 2022 року на станції метро «Майдан Незалежності» відбувся National defence hackathon 2022. У ньому взяли участь понад 300 учасників – 41 команда державного та приватного сектору

Змагання проходили за трьома напрямками: технічний, протидія дезінформації та юридичний. Серед завдань – розробка систем аналітики даних та відеопотоків, збору та аналізу великих обсягів даних, системи ідентифікації ворога тощо, а також засобів інформаційно-психологічної протидії.

«Те, чим ви займаєтесь, є абсолютно неперевершеним, тому що вперше у світі триває відкрита кібервійна з дуже складним і сильним супротивником, який має на меті знищити нашу країну, нашу державність, наш народ.  Але я більш ніж впевнений, що завдяки та вашій службі, вашій роботі, вашій спільноті перемога буде за нами», – сказав Секретар РНБО України Олексій Данілов, відкриваючи Національний оборонний хакатон 2022.


Заступник Міністра оборони України Олег Гайдук зазначив, що держава агресор атакує в кіберпросторі не менше, ніж ракетами і снарядами на полі бою. Але ми тримаємо цей удар. На Хакатоні представлені команди й Міністерства оборони, Збройних Сил, які фахово займаються кібербезпекою, а також – закордонні фахівці.

26 листопада 2022 року відбулась презентація проєктів та рішень учасників Хакатону, а також визначено та нагороджено переможців – 5 команд державного та 6 команд приватного секторів. Вони отримали цінні призи від організаторів, партнерів хакатону та НАТО. Зокрема, сертифікати на навчання з кібербезпеки за стандартами НАТО на суму від 500 до 1000 євро, а також сучасні ноутбуки, смартфони та інші подарунки. Володарі першого місця державного сектору отримали право на участь у NATO TIDE Hackathon 2023, який відбудеться у лютому в Польщі.

«Завдяки підтримці Держдепартаменту США, CRDF Global в Україні систематично підтримує проєкти, які сприяють посиленню спроможностей національної системи кібербезпеки України. І я впевнений, що Національний оборонний хакатон 2022 допоможе максимального використати потужний інтелектуальний потенціал українців для пришвидшення нашої перемоги», –  сказав операційний директор CRDF Global в Україні Михайло Верич. 

Під час урочистого відкриття Хакатону відбулись профільні панельні дискусії на теми: «Кібероборона — виклики нового домену військового протиборства», «Протистояння на інформаційному фронті», «Масштабування українських розробок БПЛА та максимальне ефективне застосування їх на фронті» та «Правовий простір кібероборони». Також усі присутні мали змогу відвідати виставку українських інноваційних проєктів у сфері military tech та ознайомитись з передовими технологіями, які використовуються для виготовлення дронів. 

Нагадаємо, що National Defence Hackathon 2022 організований Міністерством оборони України спільно з Генштабом Збройних сил України, Національним координаційним центром кібербезпеки та Центром протидії дезінформації за підтримки CRDF Global в Україні, Держдепартаменту США, НАТО та Посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні. Технологічний партнер: Cyber Unit Technologies.