Компанія Huawei повідомила про отримання нагороди «Найкраща корпоративна мережа Wi-Fi» за впроваджуваний у реальному часі проєкт управління потягами метро через Wi-Fi 6 (Train-to-Ground). Церемонію вручення нагород Industry Awards 2022 провів міжнародний консорціум Wireless Broadband Alliance (WBA).

Премія «Найкраща корпоративна мережа Wi-Fi» — одна з найбажаніших і найпрестижніших нагород, що присуджується рішенням та їхнім творцям за видатний внесок у розвиток галузі Wi-Fi.

Huawei має великий досвід у сфері рішень для корпоративного Wi-Fi, починаючи від покоління Wi-Fi 4 і до Wi-Fi 7. Huawei AirEngine Wi-Fi 6 широко використовується на великих підприємствах, у виробництві, освіті, охороні здоров'я, транспортній та інших сферах у всьому світі.

У 2020 році Huawei вперше отримала премію WBA «Найкраща корпоративна мережа Wi-Fi» за застосування AirEngine Wi-Fi 6 для цифрової трансформації виробничих підприємств. У 2022-му компанія знову виборола цю нагороду за використання рішення в управлінні потягами метро (Train-to-Ground).

Із розвитком економіки й урбанізації міський залізничний транспорт стає основним засобом пересування. Так, метрополітен у місті Шеньчжень обрав рішення Huawei Wi-Fi 6 Train-to-Ground, аби забезпечити стабільний і надійний зв'язок між поїздами та наземною інфраструктурою. Зокрема, аби зменшити затримки, підвищити пропускну спроможність транспорту і скоротити час очікування для пасажирів, було впроваджено систему виявлення та передачі геометричних параметрів «Мережа-залізничний тунель» у режимі реального часу та встановлено інспекційні модулі.

  • Висока пропускна здатність. Мережа міської залізниці зберігає і оперативно обмінюється великим обсягом даних, що вимагає більшої пропускної здатності з'єднання. Однак великі дані часто не можуть бути повністю передані назад до центру керування в режимі реального часу через недостатню пропускну здатність наявних мереж. Аби розв'язати цю проблему, Huawei розробила алгоритм поліпшення високошвидкісного мобільного доступу Midamble на основі ретельного аналізу моделей сигналів у тунелях метро. Це забезпечило пропускну здатність у 1,4 Гбіт/с для потягів, що рухаються зі швидкістю 160 км/год, 1 Гбіт/с — для швидкості руху 260 км/год, 950 Мбіт/с — для швидкості 350 км/год.

  • Швидка передача даних. Технологія м'якого хендоверу Huawei MBB для швидкого перемикання між транспортним засобом і наземною інфраструктурою забезпечує нульову втрату пакетів і безперебійність сервісів, коли поїзд рухається на високій швидкості. Затримка перемикання становить усього 2 мс для поїздів, які рухаються зі швидкістю 260 км/год, і тільки 3 мс для швидкості руху 350 км/год. Це гарантує бездротову передачу даних у режимі реального часу.
  • Стабільна та захищена робота. Рішення Huawei стійке до ударів, водо- та пилонепроникне і повністю відповідає стандарту IP68, що застосовується до складних робочих середовищ, якими є тунелі метро. Крім того, спеціально розроблені точки доступу, що розміщуються поблизу колій, оснащені антенами з малим кутом нахилу (30 градусів). Це забезпечує ліпшу керованість і захист від перешкод, адже положення антени через можливі вібрації під час руху потяга залишається стабільним.