Компанія Lenovo у рамках благодійної акції “Рідні стіни, рідним людям” разом з волонтерською ініціативою Repair Together зібрали кошти на придбання будівельних матеріалів на відновлення пошкоджених будинків для жителів села Лукашівка Чернігівської області. Крім ремонту та відбудови, команда волонтерів Repair Together працює над новими ініціативами та вже розпочали діяльність на Київщині.

Перші результати та що буде далі

За допомогою акції вдалось за місяць зібрати 360 тисяч грн та передати команді Repair Together для закупівлі необхідних матеріалів. Загалом завдяки своїм ініціативам та заходам, волонтери відбудовують зараз 17 будинків з нуля, а у 15-ти закінчують ремонтні роботи. Зокрема на 8 з цих будинків, гроші були отримані від бізнесу, IT-сфери, лідерів думок, завдяки проєкту “Зима близько” та організованих вечірок підтримки у Європі.

“Після організованих ремонтів ми подумали, а чому ми не можемо спробувати відбудовувати? Звісно, ми нічого про це не знали та не мали на це фінансування. Компанія Lenovo стала першою компанією, яка запропонувала нам співпрацю і ми не думаючи погодилися”, — розповідає співзасновниця Repair Together Дар’я.

Зараз фонд переважно отримує фінансування від великого бізнесу. Крім відбудови команда прийняла рішення створити культурну програму, як для місцевих жителів, так і для волонтерів.

Зародження ідеї та початок дій

Фонд Repair Together почав свою діяльність із зустрічі невеликої кількості друзів, які хотіли долучитися до волонтерства. Тоді було прийнято рішення створити власну ініціативу. Волонтерська команда розпочала свою благодійну роботу з Толок в місті Гостомель, де був прихисток для тварин, а згодом перемістилися у Чернігівську область, де і сформували свій основний напрямок допомоги. В процесі кропіткої роботи стало зрозуміло, що багато будинків зруйновані вщент та потребують відбудови.

Вже у квітні команда Repair Together почала роботи по відновленню будинків у селі Ягідне, потім перемістилися в Лукашівку, що також на Чернігівщині. Також після відновлення житлових будинків у Ягідному та Лукашівці команда планує реанімувати зруйнований будинок культури та надалі займатися розвитком сіл. В будинку культури вже провели декілька музичних заходів, рейвів, завдяки чому вдалося залучити більше людей до співпраці та привернути увагу молодого покоління.

Завдяки системній титанічній праці волонтерів та допомоги бізнесу все більше сімей будуть зустрічати зиму у відновленому житлі. Приєднуйтесь і ви, якщо хочете допомогти волонтерам, підтримати їх ініціативи та повернути ще більшій кількості українців рідні стіни.