Протиправну схему фігуранти налагодили з метою заробітку. Вони створювали штучне навантаження на електронні системи, відтак унеможливлювали реєстрацію користувачів в електронній черзі для отримання документів за кордоном. Щонайменше 150 громадян України вимушено скористалися платними послугами фігурантів для отримання талонів у черзі.

Правопорушників викрили працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Печерського управління поліції Києва та за сприяння Державної міграційної служби України. 
Організувала схему 43-річна мешканка Сумської області, яка залучила ще чотирьох знайомих.

Фігуранти за допомогою великої кількості зовнішніх запитів створювали навантаження на системи ДП «Документ» у Польщі. У такий спосіб вони перешкоджали іншим користувачам отримати електронні талони у черзі для оформлення документів. Паралельно зловмисники розміщували рекламу у соцмережах та месенджерах щодо «місця у черзі». Коштувала така послуга 800-1500 гривень. 

За попередніми даними, протиправна діяльність групи тривала з червня 2022 року. Встановлено, що за цей час понад 150 громадян України вимушено скористалися платними послугами зловмисників. Наразі правоохоронці встановлюють остаточну кількість потерпілих. 

В оселях фігурантів та за адресами вчинення протиправних дій правоохоронці провели обшуки. Вилучено комп'ютерну техніку та мобільні телефони, які використовувалися для реалізації схеми. Вилучене направлено на проведення комп’ютерно-технічних експертиз. 

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинені під час дії воєнного стану) Кримінального кодексу України.  За скоєне зловмисникам може загрожувати до 15 років позбавлення волі. Вирішується питання щодо оголошення підозри.