Протягом останніх років Укртелеком активно розбудовував свою оптичну інфраструктуру, особливо у невеликих населених пунктах країни, проклавши у минулому році понад 13,6 тисячі кілометрів оптичних ліній та розгорнувши мережі у 596 нових населених пунктів, що є найбільшим річним обсягом будівництва в історії компанії. Це сприяло розширенню географії оптичного інтернету, який так необхідний для  мешканців не тільки мегаполісів, а й містечок, сіл та селищ міського типу.  І саме мешканці таких невеликих населених пунктів є активними його користувачами. Причому, активнішими за жителів обласних центрів та мегаполісів.

Як свідчить статистика компанії, протягом  останніх місяців  мешканці  сіл споживають у середньому майже 230 Гб інтернету. За даними Укртелекому, середній трафік на одне сільське домогосподарство з оптичною мережею становить 8 Гб інтернету щодня. Це на 6% більше за середньодобове використання інтернету мешканцями  міст.

Швидкісний оптичний інтернет дозволяє налагоджувати і організовувати дистанційне навчання, роботу. Оптична мережа дає можливість абонентам користуватися інтернетом на швидкості до 1 Гбіт/с, інтернет-телефонією та інтерактивне телебаченням.

Укртелеком, попри повномасштабну війну, продовжує  розвивати оптичну інфраструктуру та підключати  абонентів до швидкого інтернету.  Так, у цьому році вже побудовано майже 5 тисяч кілометрів волоконно-оптичних ліній.