Компанія Huawei спільно з галузевими партнерами організувала 13-й Міжнародний форум мобільного широкосмугового доступу (MBBF) у Банкоку. Кен Ху (Ken Hu), ротаційний голова правління Huawei, виступив під час відкриття із доповіддю та розповів про своє бачення розвитку технології 5G.

«5G розвивається швидше за попередні покоління мобільних технологій, — сказав Кен Ху. — Усього за три роки ми побачили значний прогрес у розгортанні мережі, розвитку споживчих послуг та промислового застосування. 5G набирає обертів, і ми повинні пишатися результатами, яких досягли. Проте ми можемо зробити ще більше, аби підвищити їхню цінність. Ми повинні співпрацювати, щоб розкрити увесь потенціал 5G-мереж, а також створити можливості для інтеграції хмарних технологій та системних рішень. Разом ми можемо стимулювати розвиток 5G-мереж, сфер їх застосування і галузі загалом».

Станом на жовтень 2022 року понад 230 операторів з усього світу запустили комерційні 5G-сервіси. Загалом галузь підтримує понад 3 млн базових станцій 5G, обслуговуючи понад 700 млн абонентів.

У телеком-сегменті споживчі послуги усе ще складають основну частину доходів операторів. Технологія 5G еволюціонує і забезпечує позитивний користувацький досвід, що веде до зміни поведінки споживачів, зокрема до різкого зростання трафіку відео високої роздільної здатності. Нові мобільні програми, які отримали переваги від більшої швидкості передачі і нижчого рівня затримки сигналу, подвоїли середнє споживання даних користувачами (DOU) і збільшили середній споживчий дохід (ARPU) на 20–40%. Такий результат сприяє стабільному зростанню виручки операторів.

Водночас застосування 5G у сегменті B2B стає новим фактором зростання доходів операторів, створюючи значну цінність у нафтогазовій галузі, промисловості та транспорті.

Ці сфери застосування не лише інноваційні — вони приносять реальну комерційну вигоду операторам зв'язку. Зокрема, у 2021 році китайські оператори отримали понад 3,4 млрд юанів (близько 500 млн доларів США) доходу від понад 3000 промислових 5G-проєктів. Більше того, надання послуг передачі даних та інтегрованих ІКТ-сервісів у межах таких проєктів приносять операторам у 10 разів більше прибутку.

Комерційне застосування технологій 5G стає джерелом прибутку для операторів, яке швидко зростає. Воно дозволяє розвивати нові сервісні сценарії, сфери застосування і бізнес-моделі, відкриваючи шлях до безпрецедентних можливостей зростання галузі. За словами Кена Ху, необхідно зробити певні кроки, щоб скористатися цими можливостями.

Побудова мереж для покращення користувацького досвіду

Варто розширювати покриття і будувати мережі таким чином, щоб оптимізувати різні типи користувацького досвіду. Наприклад, китайські оператори модернізували свої мережі для TikTok та інших популярних відеосервісів. Так, вони знизили на 50% затримку між часом першої взаємодії користувачів із сервісом та фактичним відгуком сервісу і на 90% зменшили зависання кадрів. Набагато плавніше відтворення відео дозволило подвоїти трафік і зробити послуги 5G більш привабливими для споживачів.

Стимулювання розвитку технологій 5.5G

Для забезпечення еволюції 5G компанія Huawei у співпраці з операторами та галузевими партнерами розробила 4 концепції 5.5G — наступної сходинки розвитку технології 5G: швидкість передачі даних на спадному потоці 10 Гбіт/с, швидкість передачі даних на висхідному потоці 1 Гбіт/с, підтримка 100 млрд підключень та впровадження інтелектуальних функцій.

Запровадження сервісних інновацій для підвищення цінності 5G

Завдяки великій пропускній здатності і низькому рівню затримки сигналу 5G можна інтегрувати з хмарними сервісами та штучним інтелектом для надання повністю нових послуг для B2C і B2B сегментів. Оператори можуть надавати нові можливості, зокрема розширену реальність (XR), хмарний геймінг, додаткові можливості телефонного зв'язку для індивідуальних споживачів, а також більш комплексні рішення для цифрової трансформації бізнесу.

Цифровізація галузі — наступний крок міжнародного економічного розвитку. 5G є основним фактором цифрової трансформації і відкриває світ нових можливостей. Проте ІКТ-екосистема потребує тісної співпраці, щоб отримати з них максимальну користь.