Неон – це інертний одноатомний газ, достатньо поширений у всесвіті і водночас дуже малопоширений на Землі. З 1999 року неон активно застосовують для виробництва інтегральних мікросхем. Там він використовується в ультрафіолетовій фотолітографії для виготовлення схем з топологічними нормами від 7 до 180 нанометрів.

Відомо, що обсяги цього благородного газу на установках ультрафіолетової фотолітографії необхідно регулярно поповнювати, але оскільки переважна більшість відповідних підприємств базувалася на території України, то з березня нинішнього року виробники мікросхем почали відчувати труднощі з отриманням нових партій газу. Українські компанії «Кріоін Інжиніринг» та «Інгаз», які постачали до 54% ​​світового неону, припинили виробництво через напад росії.

Щоб забезпечити незалежність своїх мікропроцесорних виробництв від зовнішніх поставок, південнокорейська SK Hynix з квітня почала активно працювати над пошуком інших постачальників. На початку жовтня вона заявила, що вже на 40% забезпечує свої чіпмейкерські лінії місцевим неоном надвисокого очищення.

До 2024 року компанія планує повністю відмовитися від імпорту неону. Первинне виділення неону безпосередньо з атмосферного повітря (його концентрація там становить 1,82⋅10−3 %) для південнокорейської ІТ-галузі виробляє компанія POSCO разом зы свом партнером TEMC. Але поки що невідомо, скільки коштує такий неон і наскільки компанії буде вигідно його закуповувати після того, як в Україні в повній мірі відновиться виробництво неону.