Експерти з видання Digitimes, посилаючись на свої джерела в ІТ-індустрії, повідомили, що основні клієнти тайванського виробника мікросхем TSMC почали скорочувати замовлення на випуск літографованих пластин з чипами з терміном виконання на початку 2023 р.

Таким чином, TSMC доведеться коригувати свої плани по випуску чипів в сторону зменшення. Чому обсяг замовлень зменшується, притому що кількість пристроїв, для яких потрібні мікросхеми, невпинно зростає? Наприклад, глобальні продажі одних тільки електромобілів зросли, за даними Canalys, на 63% у першому півріччі 2022-го відносно того ж періоду минулого року. Але мікросхеми сьогодні абсолютно нагальні і для традиційних машин з двигунами внутрішнього згоряння. Однак представники автомобільної індустрії ведуть доволі жорсткі перемовини з TSMC та іншими чип-мейкерами щодо зниження цін на продукцію, а також зменшення обсягів цих партій.

Це говорить лише про одне: автовиробники вже достатньо заповнили склади необхідними мікросхемами і тому можуть не хвилюватися з приводу можливого дефіциту. Таким чином, нестача чипів в минулому році змінилася надвиробництвом в цьому.

Додатково про це свідчить скорочення попиту на корпуси для стандартних чіпів, в яких міститься напівпровідниковий кристал після розрізання пластини-заготівлі. Мова йде про центральні та графічні процесори, мікросхеми пам'яті, різні контролери тощо. Тому тайванські чип-мейкери знижують також і обсяги своїх замовлень у виробників корпусів. Слід зазначити, що в Digitimes поки що навіть не беруться прогнозувати, коли припиниться таке зниження попиту.