Компанія ASUS оголосила про початок продажу в Україні преміального двохекранного ноутбука Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402). У порівнянні з попередніми моделями він оснащений збільшеним і яскравішим 12,7-дюймовим додатковим сенсорним екраном ScreenPad Plus, більш потужним процесором та відеокартою й новітньою системою охолодження ASUS IceCool Plus.


Дизайн

Завдяки матовій обробці Tech Black, глянцевим деталям і суцільнометалевій конструкції Zenbook Pro 14 Duo OLED виглядає як ноутбук справжнього преміального сегменту. Поверхні пристрою мають покриття, на якому майже не залишається відбитків пальців, а кришка ноутбука привертає увагу знаковою металевою обробкою та новим логотипом-монограмою з підсвічуванням, а також захистом від відбитків пальців.

Найновіші розробки ASUS — клавіатура та тачпад ErgoSense — дають змогу максимально зручно взаємодіяти з ноутбуком у гармонії з рухами, відчуттями та дотиком. Саме тому клавіатура ErgoSense зроблена з оптимальною віддачею та ходом клавіш, розрахованими з високою точністю. На його поверхню нанесено спеціальне покриття з малим коефіцієнтом тертя, на якому не залишається слідів від пальців.


Дисплеї

Zenbook Pro 14 Duo OLED оснащений двома дисплеями, які можуть працювати в парі, так і окремо один від одного. Основний екран – 14,5”сенсорний OLED-дисплей (2,8K, 120Гц) зі співвідношенням сторін 16:10,колірним охопленням 100% DCI-P3 та сертифікацією PANTONE Validated і VESA DisplayHDR True Black 500. Його колірна гамма DCI-P3 кінематографічного рівня забезпечує яскраві кольори, а частота оновлення 120 Гц і час відгуку 0,2 мс роблять надзвичайно плавними навіть найбільш динамічні сцени надзвичайно плавними. Завдяки спеціальним органічним освітлювальним матеріалам OLED-дисплеїв ноутбуки ASUS OLED випромінюють на 70% менше шкідливого синього світла, а також сертифіковані TUV Rheinland і SGS. Що важливо: на відміну від традиційної фільтрації синього світла, відбувається незначний зсув спектру до менш шкідливої довжини хвилі, тому якість відтворення кольорів не погіршиться.

Крім того, екрани ASUS OLED дуже добре відтворюють чорний колір. Піксель OLED складається з трьох субпікселів, кожен із яких випромінює світло: дисплей 4K (3840 x 2400) має 9216 тисяч пікселів. Це значить, що він має 27648 тисяч субпікселів, що світяться самостійно, порівняно з лише кількома десятками світлодіодів підсвічування в РК-дисплеї. Під час відтворення чорного кольору на дисплеї OLED піксель просто вимикається, щоб створити якомога темніший чорний колір. Це дозволяє отримати надзвичайно чіткі зображення навіть у найтемніших епізодах.

Скло Corning Gorilla Glass NBT покращує візуальну чіткість завдяки чудовому коефіцієнту пропускання 92% — у порівнянні з 90% у звичайного скла. Це забезпечує кращий візуальний досвід із яскравішим зображенням і правдивішими кольорами.

Другий дисплей – ScreenPad Plus – розташований біля клавіатури та виконує додаткові функції. Його діагональ складає 12,7", яскравість 500 ніт, під час роботи він автоматично піднімається на кут 12° відносно площини клавіатури завдяки механізму AAS Ultra.

До речі, в новій моделі механізм нахилу був повністю перероблений. Він із високою точністю піднімає віддалену від користувача частину екрана на 20 мм, коли ноутбук відкривається. Таким чином, екран ScreenPad Plus розташовується під ідеальним кутом для перегляду вмісту та одночасної роботи на двох дисплеях. Нова система також покращує охолодження, створюючи посилений на 38% потік повітря в порівнянні з попереднім поколінням ноутбука. Це також знижує температуру на поверхні ноутбука на 1-4°C, підвищує комфорт у роботі та продуктивність процесора.

ASUS ScreenPad Plus використовує програмну оболонку ScreenXpert 3, яка полегшує роботу в багатозадачному режимі завдяки набору вбудованих утиліт. Наприклад, утиліта Control Panel (Панель керування) дозволяє з великою зручністю взаємодіяти з професійними програмами для творчості. Ви можете, наприклад, змінювати розмір пензля, прозорість шару, насиченість кольору. Пропонуються чотири елементи керування: поворотний регулятор, кнопка, повзунок і лінійка прокручування.


Притому панель керування можна гнучко налаштовувати під потреби користувачів. Вона сумісна з Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom Classic, Premiere Pro та After Effects, притому далі вендор обіцяє ще більше сумісних програм!

Обчислювальний блок

В максимальній конфігурації модель UX8402 оснащена процесором Intel Core i9 серії 12900H та графічний чипом  NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. Цей процесор містить 6 продуктивних та 8 енергоефективних ядер з частотою до 5 ГГц і підтримує модулі оперативної пам'яті DDR5/LPDDR5 та DDR4/LPDDR4. Його максимальний TDP становить 60 Вт.

Крім того, Zenbook Pro 14 Duo OLED оснащений високошвидкісною підсистемою зберігання даних, яка може складатися з двох твердотільних накопичувачів, що працюють в режимі РСІе 4.0 х4. Результат — миттєвий старт операційної системи, блискавичне завантаження програм і швидке копіювання файлів. Швидкість запису тут в 2,6 рази більше, ніж в РСІе х2, і майже в 10 разів швидше, ніж SSD SATA З.

Потужний акумулятор ємністю 76 Вт-год забезпечує до 9 годин роботи в автономному режимі.

Повний набір портів

Ноутбук Zenbook Pro 14 Duo OLED укомплектований усіма потрібними інтерфейсними портами. Два порти Thunderbolt 4 (USB-C) з пропускною здатністю 40 Гбіт/с підтримують швидке заряджання та підключення зовнішніх дисплеїв формату 4К. Крім них, ноутбук також має порт USB 3.2 Gen 2 Type-А і високошвидкісний порт HDMI 2.1. Новітній високопродуктивний зчитувач microSD Express 7.0 забезпечує швидкісну передачу файлів, також є стандартний комбінований аудіороз'єм для підключення навушників чи головної гарнітури.


Два порти Thunderbolt 4, реалізовані в ноутбуку Zenbook Pro 14 Duo OLED у вигляді роз'ємів USB-C®, підтримують стандарт електроживлення USB-C Power Delivery для швидкого заряджання та забезпечують обмін даними із сучасними периферійними пристроями на швидкості до 40 Гбіт/с. Використовуючи інтерфейси Thunderbolt 4 (USB-C) і HDMI 2.1, до ноутбука можна підключити одночасно до чотирьох зовнішніх дисплеїв.


Ноутбук ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED оснащений якісною аудіосистемою, сертифікованою Harman Kardon. Вбудовані динаміки генерують чисте звучання з потужними басами, сама аудіосистема з підтримкою технології Dolby Atmos дає змогу зануритися в звукове оточення.

Двоканальний інтелектуальний підсилювач з посиленням звуку та зниженням спотворень обладнаний потужним процесором цифрової обробки сигналів, який оберігає чутливі звукові котушки динаміків від пошкоджень, у той час як аудіосистема з двох динаміків працює на максимально можливому рівні гучності.

Також оскільки все більше людей зараз навчаються й працюють із дому, використовуючи як засіб спілкування відеозв'язок, фахівці ASUS розробили технологію ефективного шумозаглушення на основі машинного навчання.

Нотубуки ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED вже доступні для попереднього замовлення. Промовартість найбільш топової моделі складає 129 тисяч грн.