Відомий виробник жорстких дисків Seagate вивів на ринок наступне покоління дискового масиву Exos X, у якому вдвічі покращено продуктивність. Продукт використовує новий контролер власної розробки VelosCT, розширені функції захисту від збоїв дисків, включно з технологією самолікування ADR (Autonomous Drive Regeneration), а також удосконалений механізм захисту даних RAID-масиву ADAPT (Advanced Distributed Autonomic Protection Technology).

За даними Seagate, ADAPT, який можна використовувати на додаток до стандартних RAID рівнів 0, 1, 5, 6 і 10, скорочує до мінімуму обсяг контрольних сум RAID і дозволяє швидко відновити вміст RAID-масиву, що вийшов з ладу. Контролер VelosCT, який використовує процесор Intel Xeon D, забезпечує продуктивність вибіркового читання на рівні 725 тис. IOPS при затримці не більше 1 мс та швидкість послідовного читання та запису до 12 та 10 Гбайт/сек відповідно.

Новий Exos X оснащений двома контролерами і випускається у форм-факторі 2U, який вміщує 12 дисків 3,5 дюйми або 24 диски 2,5 дюйми, і у форм-факторі 5U на 84 диски. Двохюнітова модель масиву підтримує підключення до 10 полиць розширення та масштабування до 120 повнорозмірних накопичувачів або 240 дисків зменшеного форм-фактору, п'ятитюнітова – до 4 полиць розширення та 336 дисків. Обидві моделі Exos X можуть підключатися до хостів та мережі зберігання SAN по інтерфейсам Fibre Channel 32/16Gb та iSCSI 25/10GbE, а також обладнані 10-гігабітними портами Ethernet та 12-гігабітними портами SAS.

Seagate позиціонує свою нову систему як рішення для побудови інфраструктури зберігання високої доступності в корпоративних датацентрах та для обслуговування приватних хмар.