Компанія IDC опублікувала звіт по витратам клієнтів на засоби штучного інтелекту, куди входять програмні засоби, апаратні пристрої та сервіси. В минулому році вони збільшилися на 20,7% і сягнули 383,3 млрд дол. Але в поточному році глобальний ринок штучного інтелекту може становити вже 450 млрд дол, більше того, активне зростання продовжиться і в наступні роки.

Найбільшу частку ринку AI (Artificial Intelligence) склав розділ програмних засобівпонад 340 млрд дол. Більше половини цієї суми становили продажі застосунків на базі AI (AI Applications). Категорія платформ AI (Artificial Intelligence Platforms), показала річне зростання на 36,6%.

В своєму звіті експерти акцентують, що AI-центричні додатки, які побудовані на базі технологій штучного інтелекту і для яких вони грають дуже важливу роль, плавно збільшують частку в сегменті програмних засобів ІІ. У 2021 році на них припало 12,9% ринку, і це на 29,3% більше, ніж роком раніше. Також постійно зростають витрати на хмарні AI-сервіси.

Глобальний ринок програмних засобів штучного інтелекту за категоріями, млрд дол.

 

Джерело: IDC, 2022 рік. Примітка. Зліва направо: програми Artificial Intelligence; програми для системної інфраструктури AI; розробка та розгортання AI-додатків; AI-платформи

Продажі апаратних засобів AI становили всього 18,8 млрд дол, а річні темпи зростання цього сегменту склали 38,9%. Також збільшилися інвестиції в сервери для AI-систем – на 39,1%, а в абсолютних цифрах – до 15,6 млрд. Витрати компаній на системи зберігання даних (AI Storage) також сильно зросли – на 32,9%.

Витрати, пов'язані з ІІ-сервісами (AI Services), зросли 2021 р. на 22,4% і становили 24 млрд. дол.