В останній понеділок серпня Honda Motor і LG Energy Solution заявили, що планують інвестувати 4,4 млрд дол у будівництво нового заводу з виробництва акумуляторів для електромобілів у США.

Цей анонс свідчить про плани автовиробників інвестувати в американське виробництво акумуляторних елементів для електромобілів, оскільки галузь працює над відповідністю суворішим нормам і прискоренню виробництва таких автомобілів і вантажівок з нульовим рівнем викидів. Серед інших виробників –General Motors, Ford Motor, Rivian Automotive і Hyundai Motor.

Honda і LG Energy заявили, що їхній завод згідно планів розпочне масове виробництво вдосконалених літій-іонних батарей до кінця 2025 року. Об’єкт буде побудовано для подальшої експлуатації спільним підприємством з цих двох компаній, яке, як очікується, буде створено цього року.

Honda і LG Energy Solution не оголосили місце розташування дороговартісного заводу, але автовиробники в основному розташовували виробництво акумуляторів поблизу своїх складальних потужностей. Зараз Honda має великі виробничі потужності в Огайо, Алабамі та Індіані.

Новий завод матиме річну виробничу потужність приблизно 40 гігават годин, що відповідає по масштабу заводам, анонсованим іншими автовиробниками. Раніше цього року японська компанія Honda заявила, що планує випустити 30 електромобілів глобально та виробляти близько 2 мільйонів електромобілів на рік до 2030 року.

Янгсу Квон, генеральний директор LG Energy Solution, назвав новий завод «ще однією віхою» для південнокорейської компанії, яка також має спільні підприємства з GM, Hyundai і виробником Jeep Stellantis.