24 травня у Давосі в межах Міжнародного економічного форуму відбувся перший International Diia Summit Brave Ukraine. Дата обрана не випадково — рівно три місяці Україна чинить героїчний спротив проти російської агресії. 

На саміті Мінцифра вперше зібрала 12 міністрів цифрової трансформації ЄС, які обʼєдналися для допомоги Україні.  

«Україна зробила неможливе — своєю хоробрістю ми зупинили ворога, який значно переважає нас за кількістю військ та зброї. Але самостійно перемогти такого великого ворога неможливо. Тому я закликаю до максимальної та згуртованої підтримки від ваших країн. Ваша зброя, ваші санкції та гуманітарна підтримка є визначальними в цій війні», — заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у вступному слові.

Під час презентації Федоров розповів, як розвивалася Мінцифра до війни, під час війни та сформував візію Мінцифри на найближче майбутнє.

До 24 лютого концепція міністерства полягала в перетворенні держави на ефективний сервіс, що допомагає людині, а не заважає. Завдяки цьому українці отримали застосунок Дія: 11 цифрових документів, зокрема перший у світі офіційний цифровий паспорт, а також десятки необхідних держпослуг. Застосунком Дія користувалися понад 17 млн людей, ще понад 17 млн — порталом.

«До війни ми мріяли побудувати найзручнішу країну у світі. І нам це дійсно вдавалося. Усі важливі для громадянина документи завжди під рукою. Можливість відкрити власну справу, сплатити податки чи отримати будь-яку довідку в декілька кліків без черг, просто ідучи вулицею. Зараз Європейський Союз планує запустити єдиний “гаманець” із цифровими документами та ми хочемо взяти участь у такому пілотному проєкті. Це посилить нашу цифрову інтеграцію з ЄС», — зазначив Віцепрем’єр-міністр.

Але почалася війна. Гнучка структура процесу цифровізації давала можливість адаптуватися під будь-які потреби. Завдяки цьому Мінцифра змогла не тільки продовжити розробляти нові продукти, а ще й стати повноцінною бойовою одиницею на цифровому фронті — від створення чатбота єВорог, що збирає інформацію про окупантів, до впровадження надважливих соцпослуг для підтримки населення.

«У країні об’єдналися журналісти, креативники, айтішники. З них вийшла потужна армія, яка допомагає нам в інформаційному спротиві та кібервійні. Ця війна взагалі щось нове не тільки для України, але й для усього світу. Усі спостерігають за нею фактично в онлайн-режимі. Учасники подій одразу викладають фото та відео в соціальні мережі. Усі можуть бачити реальні кадри війни. Правду неможливо приховати. Тому російська машина пропаганди зазнала краху та працює тільки на внутрішню аудиторію», — підкреслив Федоров.

А що в майбутньому? Віцепрем’єр-міністр впевнений, що ми переможемо, тому й плани вже стали значно сміливішими та амбіційнішими:

«Я мрію про Україну в ЄС, мрію про наше спільне мирне майбутнє. Вже зараз ми формуємо бачення післявоєнного Уряду. Уряд має стати гнучким та мобільним, як ІТ-компанія. Щоб зміни для відновлення України можна було втілити швидко. Впевнений, що Україна на світовій арені стане проактивним гравцем зі своїм баченням, і зараз ми перебуваємо на етапі, коли нам треба зрозуміти свій новий шлях». 

Крім того, у межах події міністри цифрової трансформації з різних країн Європи взяли участь у панельних дискусіях «New digital goals: the Digital Government of the Future та Information security and digital recovery in modern conditions», де обговорили особливості цифрової трансформації у своїх країнах. 

Вдячні усім донорам та партнерам, які підтримують Мінцифру та уряд України в найскладніші часи. Завдяки вашій підтримці ми маємо змогу продовжувати цифровізацію України та розбудову цифрової держави майбутнього:

  • Українська конференція реформ
  • Швейцарська конфедерація 
  • Фонд Східна Європа
  • платіжна система Visa
  • Представництво Європейського Союзу в Україні 
  • Міжнародний та ібероамериканський фонд адміністративної та державної політики (FIIAPP) у рамках проєкту «EU4DigitalUA: зміцнення інституційної спроможності, комунікація та захист даних»