Протягом минулого тижня з 9 по 16 травня фахівці Укртелекому займалися ремонтом мереж та відновленням послуг на Півдні і Сході, Заході і Півночі країни. Так, у Харківській області ремонтні бригади відновили послуги інтернет-доступу в низці міст, зокрема і Богодухові, Золочеві, Валках, Краснокутську, Змієві, Чугуєві. А у Миколаївській області у попередні дні фахівці Укртелекому працювали на декількох локаціях, усуваючи наслідки аварій і відновлюючи телекомунікаційні послуги для абонентів в різних населених пунктах. Зараз в області інтернет доступний у 94% населених пунктів, де є мережа оператора. Через інтенсивність бойових дій в регіоні, роботи в регіоні тривають майже щодня.

Водночас колеги з інших філій робили все можливе, щоб інтернет повернувся у низку населених пунктів Донецької, Херсонської, Дніпропетровської, Волинської, Сумської, Волинської та Запорізької областей. 
На Київщині, у Бучі, під час будівництва залізничних колій, фахівці замінили понад 115 метрів волоконно-оптичних ліній. А ще фахівці перепроклали ділянку важливої магістральної волоконно-оптичної лінії на дільниці Бориспіль – Яготин. Ці роботи було виконано у рекордно короткі терміни під час встановлення тимчасового об'їзду поруч зі зруйнованим мостом поблизу села Борщів. На час робіт інтернет-трафік було перерозподілено по інших каналах і вплив на якість послуг для більшості користувачів був непомітний, вони надавалися у повному об'ємі. Зараз інтернет у Київській області доступний у 96% населених пунктів, де є мережі оператора.

Поки ремонтні бригади працювали на місцях аварій, команда Security operation center Укртелекому разом з партнером з США нівелювала вплив та відбила чергову DDOS-атаку на інформаційні ресурси компанії. Протягом кібератаки, яка тривала півтори доби з ночі на 10 травня, фахівці оператора фіксували навантаження потужністю до 1 млн пакетів на секунду. З огляду на параметри кібератаки, було прийнято рішення скористатися допомогою від партнера з США. Завдяки задіянню хмарної інфраструктури партнера Укртелекому вдалося винести інформаційні ресурси за периметр атаки. Перенесення ресурсів було виконано професійно і в найкоротші терміни. Наступні спроби злочинців зробити чергову DDOS-атаку вже не мали жодного впливу на роботу ресурсів компанії.

Станом на 16 травня мережа Укртелекому в цілому працює стабільно. Послуги інтернет-доступу надаються у 86% населених пунктів, підключених до мережі оператора, і доступні у всіх областях, крім Луганської. Продовжуємо працювати задля того, щоб абоненти могли користуватися послугами.