У перший тиждень травня фахівці Укртелекому усували наслідки аварій в 11 областях України, відновивши послуги у десятках населених пунктах. Переважна більшість аварій сталася внаслідок ведення бойових дій та протистояння атакам російських військ на Україну.

Наймасштабніше відновлення інтернет-послуг оператора минулого тижня відбулося на Херсонщині. Там у боях було перебито магістральні канали зв'язку, а ремонтні роботи стали можливі лише після дозволу ЗСУ. Отримавши дозвіл, фахівці зробили все можливе, аби повернути послуги користувачам якомога швидше і відновили підключення у понад 86% населених пунктів області, де є мережі Укртелекому.

Також на Київщині відновлено роботу одного з ключових вузлів зв'язку оператора в  Бородянці. 1541 година та 51 хвилина – саме стільки часу вузол був недоступний. За цей час будівля, де розміщуються вузли зв'язку Укртелекому, пережила знеструмлення, прямі обстріли, пожежі, окупацію і навіть переоблаштування у лігво ворога. В цілому в Київській області відновлено послуги у 96% населених пунктів, де є мережі Укртелекому. Продовжуються локальні роботи з відновлення розподільчої мережі та послуг фіксованої телефонії. Аварійно-відновлювальні бригади координують свої дії з підрозділами ДСНС, зокрема, саперними, енергетиками та іншими службами.

Фахівці Харківській філії, незважаючи на всі обставини повномасштабної війни в регіоні, продовжують виконувати свої обов'язки. Днями вони відновлювали пошкоджений внаслідок артилерійського обстрілу магістральний волоконно-оптичний канал зв'язку. Прибувши на місце, аварійники оператора не змогли відновити лінію одразу, бо місце пошкодження опинилося під постійнім ворожим обстрілом, а на полі був знак «Міни». Довелося трохи зачекати. Після проведених робіт відповідними структурами і отримання дозволів від саперів зайнялися ремонтом. Наприкінці проведення відновлювальних робіт знову почались обстріли, але інженери Укртелекому вже встигли відновити сервіси. Того дня вони відновили інтернет для мешканців Золочівського району Харківської області.

На жаль, залишається складною ситуація в Запорізькій області, де відновити послуги неможливо через постійні бойові дії та присутність ворожих військ на території. Оператор шукає і використовує кожну можливість для відновлення надання послуг в області та висловлює вдячність абонентам за розуміння ситуації.

Станом на 9 травня критична інфраструктура та інтернет-мережа Укртелекому працюють. Послуги інтернет-доступу надаються у 86% населених пунктів, підключених до мережі оператора, і доступні у всіх областях, крім Луганської.

Фахівці Укртелекому продовжують відстежувати ситуацію на мережах і оперативно реагувати на будь-яки інциденти.