Спеціальний правовий та податковий простір для ІТ Дія.City розпочав свою роботу. Його офіційний запуск відбувся в рамках Diia Summit, який пройшов у Києві 8 лютого. 

Дія.City — це унікальний правовий та податковий простір для IT-компаній. Він поширюється на всю територію України та створює для технологічного бізнесу особливі умови, що враховують специфіку внутрішнього ринку та конкуренцію з іншими країнами. Резидентами зможуть стати як українські, так і міжнародні ІТ-компанії через зареєстровану в Україні юрособу.

Зараз весь світ розвивається. Сьогодні є дуже важливе питання, як стати найзручнішою країною в світі не тільки для талантів з України, а й для талантів та технологічних компаній з усього світу? Нам потрібно боротися за таланти, нам потрібно боротися за технологічні компанії, за гроші з усього світу. Сьогодні ми презентуємо відповідь на питання, що ми будемо робити, щоб стати найзручнішою країною у світі для бізнесу. Сьогодні ми презентуємо Дія.City”, - підкреслив Віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Податкове навантаження на ІТ-фахівців у Дія.City становитиме:

  • ПДФО — 5%;

  • ЄСВ на рівні 22% з мінімальної зарплати (близько $50);

  • та 1,5% військовий збір.

Таким чином, в законі зберегли рівень оподаткування ФОП, який роками стимулював розвиток IT в Україні.  

Компанії-резиденти Дія.City також зможуть обирати, який корпоративний податок сплачувати – податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал за ставкою 9%. Це сучасна форма оподаткування, що робить дуже вигідним інвестування та розвиток стартапів.

Для стимулювання інвестицій також передбачено:

  • 0% на дохід фізосіб як дивіденди, нараховані компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки;

  • податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.

У Дія.City діятимуть інструменти англійського права для захисту інвестицій: convertible loan, liquidation preferences, option & ESOP, warranties & indemnities, liquidated damages.

Ми спільно з ІТ-індустрією розробили реформу Дія City. Тепер, у будь якому куточку України, діятимуть ті ж самі правові інструменти як у Лондоні чи Люксембурзі”, — наголосив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Процедура подання заявки та отримання статусу резидента будуть максимально простими та зручними.

Для цього керівник компанії або уповноважена особа повинна заповнити просту коротку електронну форму на офіційному сайті Дія.City.

Одним із перших резидентів Дія.City стане міжнародна міжнародна фінансова технологічна компанія Revolut. Компанія представлена у 36 країнах світу та є найдорожчим стартапом Великої Британії.

Ми хочемо інвестувати в Україну, ми хочемо створювати робочі місця тут. Тому я радий оголосити, що Revolut стає першим резидентом в Україні”, — повідомив операційний менеджер компанії Дмитро Стрельчук.

Про свою готовність вступу до Дія.City також повідомили представники компаній SoftServe та UST.