8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цього року цей день проходить під гаслом “Разом для кращого Інтернету”, що закликає всі зацікавлені сторони об’єднатися, щоб зробити Інтернет безпечнішим і кращим місцем для всіх, особливо для дітей та молоді.

Нижче наведено кілька порад і рекомендацій, які допоможуть підвищити безпеку облікового запису Google та пристрою.

1. Пройдіть перевірку безпеки Google
Перевірка безпеки – це покроковий інструмент, який допомагає захистити ваш обліковий запис Google за допомогою персональних рекомендацій. Ви можете вибирати, які додатки сторонніх розробників матимуть доступ до даних вашого облікового запису, а також перевіряти, чи не було зламано ваші паролі, і виконувати інші дії.

2. Підвищіть безпеку свого облікового запису за допомогою Програми додаткового захисту

Програма додаткового захисту (APP) пропонує найпотужніший механізм безпеки Google, розроблений для захисту користувачів особистих і корпоративних облікових записів Google, яким найбільше загрожують цілеспрямовані атаки (наприклад, журналістів, активістів, лідерів бізнесу та учасників виборчих кампаній). Провідні в галузі засоби безпеки, що надаються в межах цієї програми, захищають облікові записи й дані користувачів від нових методів, які зловмисники використовують для атак (наприклад, від фішингу й зловмисного програмного забезпечення).

3. Використовуйте менеджер паролів

Звичайній людині важко запам’ятати величезну кількість паролів. Через це люди часто нехтують безпекою заради зручності, створюють слабкі паролі або використовують їх повторно на інших сайтах. Часто саме ці слабкі паролі використовуються під час фішингових атак і злому. Використовуючи менеджер паролів (наприклад, вбудований у ваш обліковий запис Google), ви зможете створювати надійні паролі, запам’ятовувати їх і безпечно зберігати.

4. Регулярно оновлюйте програмне забезпечення

Оновлення програмного забезпечення зазвичай усуває нещодавно виявлені вразливості системи безпеки, тому завжди використовуйте останню версію програмного забезпечення на всіх своїх пристроях. Деяке програмне забезпечення, таке як Chrome, Android та iOS, оновлюється автоматично, тому вам не потрібно турбуватися про це. Інші сервіси надсилають сповіщення, коли потрібно оновити систему. Намагайтеся одразу встановити оновлення й ніколи не натискати “нагадати мені пізніше”.

5. Якщо ви загубили телефон, заблокуйте його

Якщо ви загубили свій телефон або його вкрали, ви можете зайти у свій обліковий запис Google і скористатися інструментом  “Пошук телефона”, щоб захистити свої дані за допомогою кількох швидких кроків. Незалежно від того, чи ваш пристрій працює на Android чи iOS, ви можете віддалено знайти та заблокувати його, щоб ніхто інший не міг використовувати ваш телефон і отримати доступ до вашої особистої інформації.