У цьому році Укртелеком побудував нові волоконно-оптичні мережі у майже півтисячі населених пунктах, а загалом розширив оптичну інфраструктуру для підключення до інтернету у 1200 містах і селах.

У січні-грудні 2021 року АТ «Укртелеком» проклав близько 12 тисяч кілометрів оптичних ліній, забезпечивши найбільшу в історії компанії швидкість будівництва та підключень до оптичного інтернету. Розвиток національної оптичної телекомінфраструктури відбувається, як за рахунок розбудови мереж у нових населених пунктах, так і шляхом заміни мідної мережі оптичною.

«Стратегія розвитку інтернету Укртелекому базується на поєднанні підключення до сучасних послуг населення, бізнес-клієнтів та об'єктів соціальної інфраструктури. Використовуючи  нову та існуючу оптичну мережу, ми забезпечили підключення до інтернету 3 700 соціальних об'єктів. Наш оптичний інтернет вперше прийшов до півтисячі населених пунктів, де можливість підключення до гігабітної мережі отримали понад 1,7 мільйонів  українців», – зазначає директор з розвитку бізнес-сегменту АТ «Укртелеком» Микола Давиденко. 

Населені пункти, в яких оператор розбудовує волоконно-оптичні мережі, отримують можливість доступу до інтернету на швидкості до 1 Гбіт/с, що, в свою чергу, дозволяє використовувати увесь потенціал цифрових сервісів у державному та приватному секторах. Водночас для населення стають доступними послуги на базі IР-технологій, зокрема Інтерактивне телебачення в HD та 4К якості, відеоконференції та інтернет-телефонія.