На виставці Computex 2021 компанія AMD представила кілька нових потужних рішень, що виводять високопродуктивні ігри на новий рівень. Нова серія мобільних графічних процесорів AMD Radeon RX 6000M, покликана привнести в ігрові ноутбуки продуктивність світового класу, неймовірну точність зображення і захопливі відчуття від процесу гри, включає в себе топовий Radeon RX 6800M — найшвидший графічний процесор AMD Radeon для ноутбуків, що забезпечує продуктивність ПК для ігор з ультрависокою частотою кадрів 1440p.

AMD також представила AMD Advantage™ Design Framework — результат багаторічної співпраці між AMD і її глобальними партнерами з виробництва ПК із метою створення нового покоління високопродуктивних ігрових ноутбуків преміумкласу. Поєднуючи мобільну графіку AMD Radeon серії RX 6000M, програмне забезпечення AMD Radeon і мобільні процесори AMD Ryzen серії 5000 з ексклюзивними інтелектуальними технологіями AMD й іншими передовими характеристиками, системи AMD Advantage призначені для забезпечення найкращих у своєму класі ігрових можливостей. Очікується, що перші ноутбуки AMD Advantage будуть доступні у провідних OEM-виробників вже цього місяця.

Окрім того, AMD представила AMD FidelityFX Super Resolution (FSR), передову технологію просторового масштабування, призначену для підвищення частоти кадрів до 2,5 разу у деяких іграх із роздільною здатністю 4K і забезпечення високоякісного ігрового процесу з високою роздільною здатністю. Більше 10 розробників ігор планують інтегрувати FSR у свої найкращі ігри й ігрові рушії у 2021 році, а перші ігри з підтримкою FSR з'являться наприкінці цього місяця.

Мобільна графіка AMD Radeon серії 6000M

Мобільна графіка AMD Radeon RX серії 6000M заснована на революційній ігровій архітектурі AMD RDNA 2, забезпечуючи в 1,5 разу вищу ігрову продуктивність або до 43 процентів менше енергоспоживання при тому ж рівні продуктивності порівняно з архітектурою AMD RDNA. Мобільна графіка AMD Radeon RX серії також привносить такі передові технології, як AMD Infinity Cache і DirectX® Raytracing (DXR), у ноутбуки наступного покоління.

AMD Radeon RX 6800M — це потужний графічний процесор світового класу, що пропонує продуктивність 1440p/120 FPS з ефективним поєднанням трасування променів, обчислювальних і традиційних ефектів для реалістичного зображення. Графічний процесор AMD Radeon RX 6700M пропонує ігрову продуктивність 1440p/100FPS, новий рівень візуалізації і продуктивність, призначену для нового покоління ноутбуків із передовими іграми та створення контенту. Графічний процесор AMD Radeon RX 6600M розроблено для забезпечення високої частоти оновлення 1080p/100FPS в іграх для легких ноутбуків. Мобільна графіка AMD Radeon RX серії 6000M пропонує геймерам безліч революційних функцій, у тому числі:

  • AMD Infinity Cache — до 96 МБ кешу останнього рівня, вбудованого в кристал графічного процесора, який скорочує затримки й енергоспоживання, забезпечуючи вищу ігрову продуктивність порівняно з традиційними архітектурними рішеннями.

  • AMD Smart Access Memory — забезпечує вищу продуктивність для низки ноутбуків на базі процесора AMD, надаючи процесорам AMD Ryzen доступ до всієї високошвидкісної графічної пам'яті AMD Radeon GDDR6.

  • Технологія AMD SmartShift — динамічно перемикає потужність ноутбука між мобільними процесорами AMD Ryzen і графікою AMD Radeon, забезпечуючи додаткове підвищення продуктивності в іграх.

  • AMD Radeon Chill — функція енергозбереження, яка допомагає економити заряд батареї за рахунок регулювання частоти кадрів залежно від рухів у грі.

  • AMD FidelityFX — підтримуваний більш ніж 45 іграми набір інструментів візуального покращення ефектів із відкритим вихідним кодом для розробників ігор, доступний через AMD GPUOpen. Він включає в себе колекцію растеризованих ефектів освітлення, тіней і віддзеркалень, а також нову технологію AMD FidelityFX Super Resolution, яку можна інтегрувати в новітні ігри з мінімальними витратами на продуктивність.

Модель

Кількість обчислювальних блоків і прискорювачів променів

Обсяг пам'яті GDDR6

Ігрова частота (МГц)

Інтерфейс пам'яті

Infinity Cache

AMD Radeon RX 6800M

 

40

12 ГБ

2300МГц

@ 145Вт

192-bit

96 MB

AMD Radeon RX 6700M

 

36

10 ГБ

2300МГц

@ 135Вт

160-bit

80 MB

AMD Radeon RX 6600M

 

28

8 ГБ

2177МГц

@ 100Вт

128-bit

 

32 MB


AMD Advantage Design Framework

За допомогою нової платформи AMD Advantage Design Framework компанія AMD та її глобальні партнери з виробництва ПК переглядають визначення високопродуктивних мобільних ігор. Ноутбуки AMD Advantage поєднують у собі мобільну графіку AMD Radeon серії 6000M, програмне забезпечення AMD Radeon і мобільні процесори AMD Ryzen серії 5000 з ексклюзивними інтелектуальними технологіями AMD, сертифікованими дисплеями AMD FreeSync Premium, швидким сховищем NVME, оптимальним тепловим дизайном й іншими передовими конструктивними характеристиками системи.

Ноутбуки AMD Advantage створені для забезпечення найкращих у своєму класі ігрових можливостей, забезпечуючи новий рівень продуктивності та швидкості відгуку. Покращення AMD SmartShift і AMD Smart Access Memory підвищують ігрову продуктивність на цих системах. Окрім того, ноутбуки AMD Advantage оптимізовані під відтворення найбільш вимогливих сучасних ігор із частотою більше 100 кадрів на секунду, програвання відео з живленням від батареї протягом усього дня (10+ годин), високу частоту оновлення 144 Гц і вище, підтримку дуже яскравих (300+ нітів) дисплеїв і кастомізацію системи охолодження для прохолодної роботи ноутбука під час безперервного ігрового процесу. Всі ці рішення компактно зібрані в елегантний дизайн ноутбука.

Очікується, що в 2021 році з'являться кілька ігрових ноутбуків AMD Advantage. Згідно з прогнозами, ігрові ноутбуки ROG Strix G15/17 AMD Advantage Edition із графічними процесорами AMD Radeon RX 6800M, мобільними процесорами AMD Ryzen 5900HX й інтелектуальними технологіями AMD стануть доступні на початку червня в мережі магазинів Best Buy та інших провідних роздрібних мережах. Очікується, що найближчим часом ноутбук OMEN 16 із графічними процесорами AMD Radeon RX 6600M, мобільними процесорами AMD Ryzen 9 5900HX й інтелектуальними технологіями AMD з'явиться на сайті JD.com. Ноутбуки AMD Advantage від Lenovo та MSI, за прогнозами, з'являться у продажу наприкінці цього року.

AMD FidelityFX Super Resolution

AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) пропонує широку підтримку понад 100 процесорів і графічних процесорів AMD, а також GPU конкурентів. FSR пропонує чотири налаштування якості, що дозволяють геймерам регулювати баланс між якістю зображення і рівнем продуктивності залежно від своїх уподобань та забезпечують високоякісний, візуально вражаючий ігровий процес для реалізації навіть найбільш вимогливих візуальних функцій, зокрема трасування променів. У режимі Performance FSR пропонує до 2,5 разу вищу продуктивність порівняно з власною роздільною здатністю в деяких іграх.

FSR — це рішення з відкритим вихідним кодом, засноване на галузевих стандартах, що дозволяє розробникам легко інтегрувати технологію в нові та наявні гри. Більш детальна інформація про FSR і підтримувані ігри буде оголошена 22 червня.