В той час, коли Україна очікує на транш від Міжнародного валютного фонду у розмірі $2 млрд., українська ІТ-індустрія тільки за перше півріччя 2018 року, за даними НБУ, принесла вітчизняній економіці $1.5 млрд. експортної виручки. Це на 29% більше минулорічних показників. При цьому кількість зайнятих у галузі зросла на 30 тис. осіб. Такі дані отримали від Національного Банку України експерти Асоціації IT Ukraine та Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Важливо зауважити, що $1,5 млрд. – сума, отримана лише від експорту комп’ютерних послуг. Поміж тим, сьогодні, маючи потужну технологічну експертизу, українські ІТ-компанії надають своїм іноземних клієнтам і ряд консалтингових послуг, які підпадають під категорію «Інші послуги» у системі підрахунку НБУ. Тому загальні обсяги експортної виручки української ІТ-індустрії будуть значно більшими.


В цілому, український ринок ІТ-послуг демонструє стабільно високі темпи росту: за результатами 2017 року обсяг виручки становить $3.6 млрд., а кількість ІТ-спеціалістів склала понад 120 тис. осіб із середнім рівнем оплати праці у $1.8-2 тис. на місяць.

Важливо відмітити, що під час опитування, проведеного Асоціацією, очільники найбільших ІТ-компаній, які працюють на території України, зазначили, що у перспективі 3-5 років очікують зростання кількості українських розробників до 200-300 тис. чоловік, а загальна динаміка розвитку галузі складе близько 30-40% рік до року. Але для досягнення таких показників державі та гравцям ринку необхідне комплексне вирішення нагальних проблем, серед яких: спрощення працевлаштування іноземців, розвиток кадрового капіталу та системи освіти, скасування застарілих регуляторних бар’єрів, розбудова ІТ-екосистеми та робота над створенням українських технологічних парків.