Україна співпрацює з НАТО та країнами-партнерами у питаннях захисту від кібератак. Наша держава та Альянс обмінюються досвідом, ми також отримуємо програмне забезпечення та технології і практики, новітнє обладнання для упередження кібератак і виявлення їх джерел, повідомив Президент Петро Порошенко.

«Я можу лише підтвердити і повторити, що співпраця у галузі кібербезпеки є головним напрямком нашої співпраці. Ви знаєте, мабуть, що один із Трастових фондів НАТО конкретно працює з цих питань не лише для НАТО, але також це передбачає і двосторонні програми співпраці з країнами НАТО, включно із США», - сказав Глава Української держави під час спільної прес-конференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом за підсумками засідання Комісії Україна – НАТО.

«Йдеться не лише про співпрацю в обміні програмним забезпеченням та технологіями і практиками. Зараз ми також отримуємо і обладнання. Наші міністерства – Міністерство закордонних справ та інші міністерства, Служба безпеки, отримують спеціалізоване обладнання і оснащення комунікацій не лише для того, щоб захистити наші інституції від можливих наступних кіберударів, але також щоб їх попереджати, виявляти», - додав Петро Порошенко.

Він також зауважив, що вже за 40 хвилин після початку останньої атаки була налагоджена «досить ефективна» координація українських фахівців із спеціалістами з країн-членів НАТО, з нашими партнерами. За словами Президента, це дало можливість нам мінімізувати хвилі нападів, які сталися 27 червня цього року.

Глава держави також зазначив, що кібератаки нині є одним із ключових елементів гібридної війни. Він також повідоми, що було встановлено – остання кібератака також була організована Російською Федерацією.

Генеральний секретар НАТО, у свою чергу, зазначив, що Альянс непокоїть загроза в кіберпросторі: «Ми бачимо певні закономірності у цих загрозах і ми спостерігаємо вже певний час».

За його словами, зважаючи на це Організація почала розбудовувати потужнішу систему кіберзахисту для захисту своїх мереж, а також для того, щоб допомогти країнам Альянсу зміцнити свої системи кіберзахисту. «І ми також чекаємо співпраці з такими країнами, як Україна, партнерськими країнами у цій галузі», - зазначив він.

Генсекретар НАТО зазначив, що йдеться про обмін досвідом, спільні навчання, розробки нових технологій. «Ми потребуємо всього цього, аби ефективно реагувати на кіберзагрози, які є дуже реальними і постійно змінюються за своєю природою. Системи оборони і захисту, які ми маємо сьогодні в цій галузі, можуть не спрацювати завтра. Їх треба оновлювати», - переконаний Єнс Столтенберг.

Він наголосив, що інформаційна безпека нині є тією галуззю, якій НАТО приділяє дедалі більше уваги у співпраці з Україною. «Ми зараз перебуваємо у процесі надання нового обладнання для деяких ключових урядових інституцій, владних структур що дасть можливість Україні розслідувати хто стоїть за тими чи іншими кіберударами, оскільки реагування на них має надзвичайно важливе значення. Це також має допомогти Україні захистити свої ключові владні інституції від кібернападів. Водночас, ми маємо зрозуміти, що НАТО також багато чому навчається від України», - сказав Генеральний секретар НАТО і додав: «Цей процес є обопільно вигідним і корисним, коли Україна та НАТО співпрацюють в галузі кібербезпеки».