Начальник Центру з сертифікації державного підприємства Олександр Лисенко зазначив, що на сьогодні БПЛА (квадрокоптери, дрони) це досить високотехнологічні радіоелектронні засоби. Введення їх в обіг на території України дозволяється лише за умови дотримання вимог Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання.   

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2009 р. № 679, якою затверджено цей регламент, зазначені пристрої повинні відповідати вимогам щодо забезпечення безпеки споживачів, електромагнітної сумісності та ефективного використання радіочастотного ресурсу.  

«Добропорядні постачальники, які займаються імпортом таких пристроїв в Україну суворо дотримуються вимог чинного законодавства щодо обов’язкового декларування продукції. На замовлення однієї з таких компаній Центр з сертифікації УДЦР проводить роботи з оцінки відповідності Технічному регламенту чергової лінійки квадракоптерів», - наголосив Олександр Лисенко.  

Він також додав, що оцінка відповідності передбачає проведення цілого комплексу випробувань. Найсучасніші засоби вимірювальної техніки та випробувальне обладнання кращих світових виробників, якими оснащений Центр з сертифікації та досвідчений персонал дозволяють виконувати ці роботи на рівні європейських випробувальних центрів (лабораторій), що підтверджено відповідними сертифікатами.  

Варто зазначити, що на сьогодні в квадрокоптерах для управління та передачі інформації використовують радіотехтехнології широкосмугового радіодоступу в діапазоні частот 2400…2483,5 МГц. Крім того, для передачі відеосигналу з відеокамери може застосовуватись стандарт IEEE 802.11a/n (WiFi: 5 150-5 350; 5 470 - 5 670; 5 725 - 5 850 МГц). В найбільш складних моделях у діапазоні частот 5 737 - 5 808 МГц може здійснюватись передача службової інформації між кількома пультами дистанційного керування.  

Вихід параметрів пристроїв за межі визначені Планом використання радіочастотного ресурсу України, може спричиняти завади операторам широкосмугового радіодоступу, радіорелейним станціям та іншим користувачам РЧР. Тому особливу увагу фахівці Центру з сертифікації УДЦР приділяють питанням перевірки електромагнітної сумісності цих пристроїв та їх радіопараметрів.