Інтернет Асоціація України опублікувала позицiйне звернення щодо вилучення кешуючих серверiв «ВКонтакте». Згідно листа, розміщенногона сайті організації, вилучення 25.06.2013 р. близько десяти кешуючих серверів соціальної мережі «ВКонтакте», які належать ТОВ «Дата-Айікс ЮЕЙ», є останнім прикладом дій, які відверто суперечать принципам доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості і передбачуваності.

Вилучення кешуючих серверів соціальної мережі «ВКонтакте» відбулось згідно з ухвалою Деснянського районного суду м. Києва на підставі клопотання слідчого ДПІ у Деснянському районі м.Києва Державної податкової служби Яковлєва С.О. Підставою для вилучення серверів стало припущення слідчого про те, що на сервері, який належить ТОВ «Дата-Айікс ЮЕЙ», містяться документи і речі, що можуть бути доказами під час судового розгляду відносно підприємства ТОВ «Евос», яке є суб’єктом досудового розслідування за справою № 32013110030000041 за ознаками кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків.

Згідно клопотання слідчого Державної податкової служби Яковлєва С.О., очікувалося виявлення за адресою телекомунікаційної компанії (фактично – на кешуючому сервері соціальної мережі «ВКонтакте»), крім ряду документів, печатки підприємства ТОВ «Евос», мобільних телефонів, коштів і майна, здобутого злочинним шляхом, а також інших речей і знаряддя для здійснення незаконної діяльності. Абсурдність цієї аргументації, а також нічим не обґрунтований факт вилучення органами слідства в ході обшуку не лише одного серверу, а цілого переліку обладнання телекомунікаційного підприємства загальною вартістю близько півмільйона доларів США, змушує підозрювати у цьому випадку замовний характер дій органів слідства.

Результатом даних дій органів слідства Міністерства доходів і зборів стало наступне:

· порушення діяльності та завдання значних матеріальних та іміджевих збитків телекомунікаційному підприємству ТОВ «Дата-Айікс ЮЕЙ», яке не має жодного відношення до ТОВ «Евос» і не надає послуги хостингу;

· створення перешкод для доступу до соціальної мережі «ВКонтакте», якою користуються понад 15 млн. жителів України, і, як наслідок, створення умов для соціального напруження серед користувачів цієї популярної в Україна соціальної мережі;

· дискредитація органів державної влади всередині України та на міжнародному рівні у бізнес-середовиші, формування іміджу України як країни, яка має негативний бізнес-клімат;

· дискредитація Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки Комітету з економічних реформ при Президентові України «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», яка передбачає формування режиму максимального сприяння бізнесу шляхом зменшення втручання держави в економіку, зниження адміністративних бар'єрів для його розвитку, модернізації податкової системи й поглиблення міжнародної економічної інтеграції України, створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

Також слід зазначити, що до цього часу не відновлена повноцінна робота мережі WebMoney в Україні, якою користується близько 2,5 млн громадян України. Порушення роботи мережі відбулося також через вилучення обладнання та арешт слідчими органами Міністерства доходів і зборів банківських рахунків, де перебуває більш ніж 60 млн. гривень, які є власністю користувачів та забезпечують зобов'язання системи перед ними.

ІнАУ вимагає  припинити безпідставний адміністративний тиск на підприємства галузі телекомунікацій та медіа та незаконні дії щодо них, зокрема з боку органів слідства Міністерства доходів і зборів.