Цього року у всесвітньому фіналі конкурсу Microsoft Imagine Cup Україну представить наймолодший учасник конкурсу - 16-ти річний учень Стаханівської багатопрофільної гімназії №15 у Луганській області Андрій Коноваленко із проектом Camtouch. Школяр розробив програмне забезпечення, що здатне перетворити будь-яку поверхню, наприклад, стіну чи екран проектора, на інтерактивну дошку без додаткових витрат. 

Хлопець передбачає, що його винахід стане найбільш корисним для освітніх закладів, оскільки технологія дозволяє всього за 200 гривень отримати аналог мультимедійної дошки, економлячи при цьому кілька тисяч доларів США: «Я вірю, що мій винахід – це доступний спосіб навчати учнів за допомогою сучасних технологій. Мені приємно, що школа, в якій я навчаюсь програмуванню, уже зацікавилась у використанні моєї програми у кожному класі. Я вдячний Microsoft за шанс розповісти про свою ідею також і на міжнародному рівні», - коментує Андрій Коноваленко, творець проекту Camtouch. 

Зараз керувати зображенням на живій дошці можна лазерною указкою, але переможець планує невдовзі удосконалити свій винахід, увівши взаємодію з екраном за допомогою дотику.

Нанадаємо, що минулий рік став знаковим для Imagine Cup, оскільки українська команда вперше перемогла у світовому фіналу конкурсу та завоювала кубок і $25 тис. Студенти із Донецька – команда quadSquad – створила рукавичку, яка дозволяє трансформувати жести у звуки. У перспективі це дасть можливість спілкуватися 40 млн. людей у всьому світі.