Крайне недовольное первой серией боевых американских самолетов F-35 пятого поколения, которые более заметны для систем противовоздушной обороны, нежели многоцелевые F-22 выпуска 1990-х, и вдобавок показывают низкие характеристики в воздушных сражениях, израильское МО потребовало от Пентагона доступа ко всем исходным текстам программного обеспечения машины, дабы оптимизировать их под собственную бортовую авионику. В августе 2012-го израильский ВПК через МО США добился контракта с корпорацией Lockheed Martin, которой выделено 206 млн. долл. на создание экспортной модели F-35i. Она будет использовать системы связи и электронной борьбы, предоставленные иностранным партнером. Общий бюджет работ составит 450 млн. долл., а вот продлятся они в рамках подпроекта Block 3 до 2018 г., что также вызывает раздражение израильских специалистов, которые отмечают, что F-35 в нынешнем виде и так уже морально устарел на 5—7 лет.
Вартість закупленого обладнання — 16,6 млн грн: 8,3 млн грн задонатили українці і ще 8,3 млн грн додала Нова пошта. Обладнання допоможе зберегти засоби ППО, які захищають небо, зокрема, у Харкові, Запоріжжі, Сумах, Одесі, Херсоні та Дніпрі.
Кожна із цих розробок може врятувати не одне життя. Роботи евакуйовують бійців, підвозять провізію, розміщують та заміновують, заміняють військових, щоб ті не ставали живою ціллю для ворожих безпілотників.
Розробка модулів донаведення — технічно складне завдання, попри це в Україні їх виробляють уже 10+ компаній. На ринку зʼявляється конкуренція, яка дає змогу закуповувати дрони за найнижчою ціною...
За результатами комплексних заходів у Закарпатській, Львівській та Черкаській областях затримано організаторів оборудок. Серед них – лікарі-посадовці ВЛК та лікарсько-консультативних комісій (ЛКК).
Щоб долучитися до збору, достатньо натисніти на банер у застосунку «Повітряна тривога», який скерує на лендинг ініціативи «Щит і пульс». Застосунок розробили компанії Ajax Systems та Stfalcon за підтримки Міністерства цифрової трансформації України...