Оператор мобільного зв'язку «МТС Україна»провів успішне випробування технології, що дозволяє збільшити пропускну спроможність своєї DWDM-мережі в десять разів. Впровадження нової технології проводиться в рамках підготовки до переходу на мережі нового покоління.

Результат тестування МТС показав можливість підвищити пропускну спроможність DWDM-мережі з 800 Гбіт/с до 8 Тбіт/с, тобто практично в 10 разів. Це означає, що оптоволоконна мережа МТС має великий резерв пропускної спроможності на кілька років вперед, коли обсяги інформації, що передається по оптоволокну, виростуть у кілька разів. Найбільший стрибок обсягів переданих даних в мережі МТС очікується при переході на нові стандарти зв'язку: UMTS, LTE.

Десятикратне збільшення пропускної здатності оптоволоконної мережі стало можливо завдяки застосуванню так званої когерентної технології – коли по одному оптоволокну одночасно передається кілька світлових хвиль, що мають різну довжину. Інформація передається зі швидкостями в 10, 40 і 100 Гбіт/с на кожній довжині хвилі.

Зазначимо, що транспортна мережа «МТС Україна» рівня DWDM організована на оптичних транспортних платформах Huawei і Cisco Systems. Можливість поступового нарощування ємності в мережі без переривання поточних послуг дозволить МТС ефективно вирішувати завдання з організації каналів різної пропускної здатності.

Результати випробувань показали, що існуючі DWDM-мережі мають необхідний технологічний запас для того, щоб відповідати сучасним вимогам з передачі високошвидкісних інформаційних потоків даних. DWDM-мережа може забезпечити, наприклад, передачу більше 100 000 файлів MP3 за 60 секунд або одночасну потокову передачу більше 15 000 телевізійних каналів високої чіткості (HDTV).

Нагадаємо, що DWDM (Dense Wave Division Multiplexing) – технологія спектрального або оптичного ущільнення, яка дозволяє організувати передачу безлічі роздільних сигналів по одному оптичному волокну, що дозволяє багаторазово збільшити пропускну спроможність такої оптичної лінії зв'язку.

DWDM-мережа – це один з елементів опорної мережі МТС, яка є верхнім рівнем магістральної транспортної мережі, на якій за рахунок використання технології оптичного ущільнення досягається висока пропускна здатність середовища передачі. Рівень DWDM-мережі МТС включає більше 80 точок виділення трафіку, розташованих по всій Україні, включаючи всі обласні центри. DWDM сформований на базі діючої оптоволоконної мережі МТС, загальна протяжність якої складає близько 28 тис. км.

Існуюча DWDM-мережа дозволяє здійснювати організацію введення/виведення на термінальних вузлах до 40 довжин хвиль в кожному напрямку, забезпечуючи пропускну здатність 10 Гбіт/с на кожній довжині хвилі.