У другому кварталі 2012 року ринок ІТ техніки збільшився на 3% порівняно з другим кварталом 2011-го та склав 2,2 млрд. грн. За результатами другого кварталу 2012 року сегмент мобільних комп’ютерів займає найбільшу частку (55% в грошовому вираженні) від ринку ІТ-техніки. Об’єм цього ринку склав 1,24 млрд. грн., що на 4% більше, ніж в аналогічному кварталі 2011 року. Швидкими темпами росте ринок веббуків: 231% (166,1 млн. грн.). (Веббуки, по класифікації GfK – портативні пристрої з діагоналлю від 5,6 дюймів, мобільною ОS та ARM процессором, або схожим). Єдиними сегментами, яким не вдається збільшити продажі, є монітори та стаціонарні комп’ютери (-14% та -25% відповідно). 

Користуються попитом серед українських читачів електронні книги, продажі яких збільшилися на 36% (54,4 млн. грн.). Ринок накопичувачів росте за рахунок внутрішніх вінчестерів в той час, як зовнішні демонструють падіння. Зрештою, порівнюючи півріччя 2012 та 2011 років, ринок IT-техніки показав себе більш ніж вдало: +12%.

Телекомунікаційне обладнання: смартфони вперше залишили позаду мобільні телефони

У другому кварталі 2012 року було реалізовано телекомунікаційного обладнання на суму 1,7 млрд. грн., а обсяг продажів смартфонів склав 883 млн. грн. Такий ріст продажів супроводжується зменшенням середньої ціни, хоча вона і не впливає на урізання функціональності пристрою. Так, майже вдвічі виросли смартфони з можливістю роботи в 3G стандарті, значно виріс сегмент телефонів з 5 та 8 мегапіксельною камерою. На ринку смартфонів популярністю користуються пристрої з можливістю використання двох sim-карт. Мобільні телефони ще є досить великим сегментом ринку – 47% грошового обороту від всього сектору (826 млн. грн). Основним сегментом на цьому ринку, попит на який невпинно зростає, є продукти зі слотом для декількох sim-карт. Стаціонарні телефони знизилися у грошовому вимірі на 20%, порівняно до аналогічного кварталу 2011 року. Ринок факсів найактивніше втрачає в обсягах: -22% порівняно з другим кварталом попереднього року із одночасним підвищенням середньоринкової ціни. 

Фоторинок: єдиний бумуючий сектор 

У першому півріччі 2012 року українські споживачі все більше віддавали перевагу дорожчим дзеркальним фотоапаратам на заміну звичайних «компактів». У зв’язку з цим, ринок фотоапаратів виріс на 15% в грошовому вираженні у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 807 млн. грн. Системні фотоапарати, які з’явилися для заміни незручних «дзеркалок», ще не користуються такою популярністю в українського споживача, як, наприклад, у Європі. Компактні фотоапарати переживають не найкращий період. Про це свідчить те, що продажі цього сегменту значно знизились за перше півріччя цього року в порівнянні з минулим.

Перше півріччя 2012: загальні висновки 

Негативний перший квартал позначився на невеликому падінні ринку в першій половині року на 0,6% до рівня 18,3 млрд. грн. Лише завдяки секторам інформаційних технологій та фото вдалось досягти такої майже нейтральної ситуації на ринку за період з січня по червень. Перший додав 12%, залишаючись при цьому найбільшим сектором (5,2 млрд. грн.), а другий незначно перевищив у темпах росту – 15%. В інших же секторах показники негативні. Після тривалого росту сектор побутової електроніки все ж таки показав падіння – 12%. Не останню роль в цьому зіграло насичення ринку плоскопанельних телевізорів, що призвело до зменшення їхніх продажів. Побутові пристрої також переживають не найкращі часи – велика побутова техніка втратила 4%, тоді як мала побутова всі 9%. Телекомунікаційне обладнання залишилось майже на тому ж рівні, хоча і зі знаком мінус (-2%).

Джерело: GfK TEMAX® Ukraine, GfK Retail and Technology