Україна здобула перемогу в міжнародному конкурсі технологій Microsoft Imagine Cup. Команда quadSquad із донецької філії Комп’ютерної академії «ШАГ» перемогла у найпрестижнішій номінації конкурсу – «Розробка програмних проектів». Наші талановиті студенти привезуть з Австралії кубок Microsoft Imagine Cup та премію у 25 тис. дол. США.

Донецькі студенти розробили проект, покликаний розпізнавати та озвучувати жести мови глухонімих за допомогою мобільного телефону. Це – шанс для понад 40 млн. людей з вадами слуху та мовлення спілкуватись на вербальному рівні.

Переможці представили прототип рукавиці з датчиками розташування у просторі та згинання пальців, які передають інформацію на мобільний пристрій на основі платформ Windows Phone або Windows 8. Отримані дані перетворюються на звуковий сигнал за допомогою спеціально розробленого командою застосунку.

Із-поміж 72 команд із різних країн цей соціально-важливий проект міжнародне журі Microsoft Imagine Cup визнало найкращим. Антон Степанов, капітан команди quadSquad, після перемоги у національному фіналі був сповнений надії та вірив в успіх своєї команди. «Наша команда переконана, що в цього проекту є всі шанси об’єднати сучасні технології в галузі мікроелектроніки та потужність операційних систем Windows з метою зробити світ кращим не тільки для людей з обмеженими можливостями мовлення та слуху, але й для нас усіх», - зазначив Антон після того, як його команда перемогла у національному фіналі в Києві у квітні. 

Україна цього року також відзначилася у найбільш інноваційній номінації конкурсу Microsoft Imagine Cup «Розробка застосунків для Windows 8» (Windows Metro Style App challenge). Друге місце посіла команда студентів з Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського (м. Сімферополь) – nLife з проектом Solvee. Це ІТ-рішення дає людям можливість спільно вирішувати проблеми будь-якого характеру – особистого, локального, регіонального чи суспільного. Одна людина може заявити про свою проблему, а інші люди чи навіть компанії та органи державної влади можуть залишити поради або запропонувати вирішення питання.

Нагадаємо, що міжнародний фінал конкурсу Microsoft Imagine Cup проходив 6-10 липня в Сіднеї (Австралія). У номінації «Розробка програмного забезпечення» претенденти змагалися за головний приз у 25 тис. доларів США. Усі фіналісти також претендують на соціальні грошові гранти від корпорації Microsoft для втілення своїх ідей у життя – на цю програму компанія виділила 3 млн. доларів на три роки..

Microsoft Imagine Cup проводиться в Україні вже усьоме, а у світі – вдесяте. У 2012 році в національному етапі найпрестижнішої номінації «Розробка програмного забезпечення» взяло участь 29 українських команд із 19-ти навчальних закладах у шести містах. За кількістю фіналістів у світі Україна увійшла до першої п’ятірки країн після Бразилії, Франції та Румунії. А переможні виступи команд quadSquad та nLife зробили цьогорічну участь України в конкурсі найбільш успішною за всі роки.