Найбільший виробник фармацевтичної продукції в Україні компанія «Фармак» вибрала «хмарне» рішення Microsoft, щоб забезпечити безперебійну роботу бізнесу і скоротити витрати на підтримку ІТ-інфраструктури.

Для компанії такого масштабу як «Фармак» позапланові простої виробництва навіть протягом декількох годин можуть відчутно вплинути на обсяги випуску продукції. Лідер фармацевтичної галузі країни випускає понад 200 найменувань лікарських препаратів і займає 5% українського ринку. Тільки в 2011 році обсяг продажів компанії склав 1,5 млрд. гривень.

Завдяки своєчасному переходу на «хмарне» рішення від Microsoft компанії вдалося істотно підвищити ступінь доступності сервісів, пов’язаних з корпоративними інформаційними системами. Тепер у разі збою система переводиться з основного майданчика на резервний, що дозволяє продовжити виробничий процес практично без затримок.

Крім цього, компанія домоглася зниження витрат на обслуговування ІТ-інфраструктури. За останні півтора роки кількість систем на підприємстві зросла в 4 рази, проте завдяки «хмарному» рішенню компанії не довелося збільшувати кількість обслуговуючого персоналу. Також «Фармак» знизив витрати за рахунок того, що єдина технологія віртуалізації на базі Microsoft Windows Server 2008 R2 з Hyper-V забезпечила надійну і безперебійну роботу ІТ-сервісів, скоротивши кількість і тривалість збоїв. Оптимізувати ресурси, зокрема, час співробітників і витрати на обладнання, також дозволяє система ефективного управління «хмарою» на базі Microsoft System Center.

«Технології приватної «хмари» від Microsoft дозволили нам не лише знизити витрати і підвищити ефективність впроваджуваних рішень, але і швидше реагувати на нові вимоги бізнесу, – ділиться Георгій Кондрашихін, керівник ІТ-департаменту «Фармак». – Проект віртуалізації на базі Microsoft Windows Server з Hyper-V дав нам можливість оптимізувати ІТ-інфраструктуру шляхом стандартизації серверних платформ і більш високого рівня використання ресурсів. Ми також скоротили витрати на її обслуговування і підвищили ефективність бізнес-процесів. Завдяки рішенням Microsoft компанія стала одним з найбільш високотехнологічних підприємств галузі».

У приватній «хмарі» легко забезпечити продуктивність ресурсів при меншій вартості володіння. Зокрема, інвестиції в обладнання і витрати на обслуговування в середньому на 30-40% нижчі, ніж при використанні традиційних серверів.

Більше того, середовище приватної «хмари» дозволяє більш гнучко підходити до нових потреб бізнесу, наприклад, якщо потрібно запустити новий додаток для певної бізнес-функції, це можна зробити максимально оперативно – ввести в експлуатацію віртуальний сервер можна за кілька годин. Збої в роботі також швидко усуваються, що мінімізує можливі втрати компанії від простоїв. Зокрема, час відновлення основних виробничих процесів скоротився в 5 разів – з десяти до всього двох годин. При цьому автоматично підключаються резервні серверні потужності, що дозволяє практично без затримок продовжувати роботу.

Що важливо для підприємства фармацевтичної галузі, проект переходу в приватну «хмару» дозволить привести процеси управління інфраструктурою «Фармак» у відповідність до вимог галузевого стандарту GMP.

До кінця 2012 року, після відповідної модернізації обладнання та платформи, на 4-х фізичних серверах буде розміщено близько 70 віртуальних. В цілому міграція приватної «хмари» компанії на більш продуктивну платформу повинна завершитися до кінця першого кварталу 2013 року. У майбутньому для забезпечення потреб зростаючого бізнесу, приватна «хмара» «Фармак» буде доповнюватися ресурсами дата-центрів Microsoft.